אודותיי

אינה רסובסקי - טיפול נפשי בצפון, טיפול ויעוץ פסיכולוגי

נעים להכיר,

שמי אינה רסובסקי, עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית, בעלת קליניקה לטיפול נפשי בגן נר, ישוב ליד עפולה. 

אני בעלת ניסיון טיפול במבוגריםמתבגרים,  ילדים, הדרכת מטפלים ובהדרכת הורים.
גישתי הטיפולית נבנתה במהלך השנים מתוך השכלתי, ניסיוני המקצועי וניסיוני האישי וכיום ניתן לכנותה – פסיכותרפיה אינטגרטיבית ,המשלבת גישות המכוונות לשינוי. אני מטפלת בגישה המאמינה בתהליך טיפולי עמוק- הגישה הפסיכו דינאמית, יחד עם גישה תכליתית ומעשית הבאה לידי ביטוי בשימוש בכלים מתוך הפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית (CBT).

בעבודתי אני משתדלת להתאים את הטיפול לצרכי המטופל. אני מאמינה בשילוב בין העולם הפנימי, עולם הנפש, לעולם החיצוני, המציאות, ועבודה תהליכית עם ראייה כוללת המגייסת מערכות תמיכה ומשאבים פנימיים.
אני מאמינה כי בנפש של כל אחד ואחת מאיתנו טמונות יכולות ריפוי נפשיות, גם אם בזמנים מסוימים איננו רואים זאת. אני מנסה, באמצעות טיפול נפשי, לעזור לאדם למצוא את התשובות הפנימיות שאותן הוא מבקש לחפש.
אני מאמינה כי המרחב הטיפולי הינו מרחב מכבד ומאפשר, מרחב בו ניתן למצוא משאבים וכוחות פנימיים, שבעזרתם ניתן להתגבר על מכשולים רבים בחיינו.

ניסיון מקצועי:

כיום אני מטפלת בקליניקה פרטית בגן נר, מדריכה מטפלים וסטודנטים למקצועות טיפוליים, מלמדת בתכנית לפסיכותרפיה משלבת גישות באוניברסיטת חיפה. כמו כן אני מנהלת מרכז ילדים והורים השייך למחלקת הרווחה בעפולה.
לפני כן הענקתי טיפול נפשי לניצולי שואה דרך עמותת "אלה" ושנים רבות עבדתי כפסיכותרפיסטית  במרכז הורים ומתבגרים ובמרכז הורים וילדים. במסגרת זו אני הענקתי טיפול פרטני למבוגרים, מתבגרים וילדים, נתתי הדרכות הורים והנחתי קבוצה של אמהות ונערות. במהלך הלימודים של תואר שני בעובדת סוציאלית קלינית עשיתי התמחות במרפאה לבריאות הנפש. במרפאה התנסתי בטיפול קליני פרטני, במטופלים בעליי מגוון רחב של סימפטומים.
לפני ההתמחות בטיפול, עבדתי כיועצת חינוכית בבתי ספר יסודיים ובתיכון. שימשתי כמדריכה מחוזית ביחידה למצבי לחץ, חירום ומניעת אובדנות, הדרכתי יועצות חינוכיות וסטודנטים לייעוץ חינוכי. העבודה כיועצת חינוכית אפשרה לי להיות במגע משמעותי עם נפשו של הילד וצרכיו, הוריו, ואנשי הצוות בבתי-הספר ומאחוריי ניסיון עשיר בייעוץ ובטיפול בילדים ומתבגרים בעלי קשיים שונים ומגוונים.

לימודים אקדמיים:

לימודים מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית מטעם החברה הפסיכואנליטית בישראל. 
לימודים באוניברסיטת חיפה בתוכנית ההשלמות לעבודה סוציאלית – תואר שני  במגמה הקלינית.
פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית בתוכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי בחסותה של אוניברסיטת בר אילן.
פסיכותרפיה אינטגרטיבית: טיפול משפחתי, זוגי, פרטני במכון מגיד ללימודי המשך מיסודה של אוניברסיטה העברית בירושלים.
קורס הדרכה לסטודנטים לעבודה סוציאלית במכללת עמק יזרעאל .
הכשרה ב-SEE FAR CBT בהנחיית פרופ' מולי להד ומיקי דורון.
קורס הכשרה ב-EMDR מטעם עמותת EMDR ישראל.
ייעוץ חינוכי במכללת "אורנים" במסלול הסבה לבעלי תואר שני.
B.Ed. בחינוך מיוחד במכללת קיי בבאר-שבע.
מגוון השתלמויות וקורסים ייעודיים לאורך השנים.

אני מאמינה במפגש קרוב, חם, קשוב, רך ובגובה העיניים. מאמינה בכוחו של הטיפול להוות חוט מחזיק, אוסף ומארגן בתקופות משבר, כמו גם הזדמנות משמעותית לגדילה והתרחבות נפשית מתמדת, חקירה וגילוי פנימי אינסופי.
אני מזמינה אותך להגיע לפגישת ייעוץ ראשונה. נבין יחד את הקשיים אותם את/ה חווה, נזהה את הצרכים שלך ומה חשוב לך, נסמן יחד את הדרך הרצויה בשבילך, ותוכל/י להחליט האם עבודתנו המשותפת מתאימה לך.
אינך צריך עוד להתמודד עם זה לבד. אני במרחק של טלפון אחד ומזמינה אותך להתקשר.