גישות טיפוליות

קליניקה בגן נר ליד עפולה

"כשאתה דופק על דלתה,
ותהיה אשר תהיה..
היא לעולם איננה שואלת:
"מי זה?"
אלא פותחת את הדלת
בלבביות ומיד,
כך שנראה לך
שכלל לא הייתה שם דלת"

(ויסר ז'יטי, "אימו של המשורר")

הטיפול הנפשי (פסיכותרפיה פרטנית) שאני מציעה הוא טיפול בשיחות. שיטת הטיפול נקבעת בהתאם למטרה הטיפולית שלשמה הגעת ובהתאם לצרכיך האישיים.

אני מאמינה כי הטיפול האמיתי מתקיים דרך היחסים הטיפוליים בחדר, המשוחזרים בסופו של דבר אל מחוצה לו ו"אל העולם האמיתי".
בטיפול יש הזמנה לאיכות אחרת של הקשבה. שינויים מתרחשים כשאדם מפנה מרחב לעצמו, מקשיב למה שבוקע מתוכו ומוצא דרכים חדשות לבטא את עצמו. בעזרת ההקשבה, התובנות הפנימיות והכלים שנרכשו בטיפול יוכל המטופל להתייחס אל עצמו ואל סביבתו באופן שונה, אחר ויעיל יותר מבעבר.

מזמינה אותך לקרוא עוד עליי
אני מאמינה שכל מטופל זקוק לטיפול ייחודי שמתאים לו. בחירת הגישה הטיפולית נובעת כמובן מהמצוקות, הסימפטומים, הכוחות של המטופל.

הגישה הפסיכו דינאמית

מהו טיפול דינאמי?
 זוהי פסיכותרפיה המנסה להבין את התהליכים הנפשייםטיפול פסיכו דינאמי והקונפליקטים הלא מודעים העומדים מאחורי התנהגויות האדם.
 הטיפול עשוי להימשך בין מספר חודשים למספר שנים, אורכו של המפגש הוא 50 דקות, והוא מתקיים פעם או פעמיים בשבוע במקום קבוע.

טיפול דינאמי הוא טיפול המתמקד בהבנת הדינאמיקה של נפש המטופל והבנת הדינאמיקה של הקשרים אותם יוצר המטופל בהווה ובעבר. הטיפול נקרא טיפול דינאמי מפני שהוא מתמקד בדינאמיקה הפנימית, הלא מודעת, של הנפש ובכוחות הפנימיים שפועלים בה ומשפיעים על חיינו.

מטרת הטיפול היא להגיע לחוויות, רגשות וקונפליקטים אלו, להתבונן בהם ולהבין אותם. לפי הגישה, החלקים הנסתרים של הנפש הם כאלו מפני שהם מלווים ברגשות מכאיבים שלא ניתן היה להתמודד עימם. העלאת התכנים הללו משחררת חוויות וזיכרונות שלא עובדו אל המודעות ומאפשרת למטופל להתמודד עמם בסביבה הבטוחה של חדר הטיפול ביחד עם המטפל. תהליך זה מחליש את השפעתם ומביא לאיזון נפשי ולצמיחה והתפתחות רגשיים.
בטיפול הדינאמי ישנה חשיבות רבה גם לקשר הטיפולי.דפוסים שונים מחיי המטופל עשויים לבוא לידי ביטוי גם בתוך הקשר הטיפולי כך שניתן להתייחס אליהם באופן חי ומוחשי, להבין ולהרגיש אותם בתוך הטיפול, וכך לסייע בהבנתם וביצירת שינוי מעמיק.
בטיפול הדינאמי, בשונה מטיפולים באוריינטציה אקטיבית יותר, המטופל מוביל את התהליך הטיפולי, הוא מביא את התכנים שמעסיקים אותו, כאשר המטפל עוזר לו להרחיב אותם, ולהרחיב את החשיבה וההבנה שלהם.

פסיכותרפיה בגישה דינאמית אינה מיועדת רק לאלו אשר מחפשים עזרה נפשית עם בעיה כלשהי. יש ביכולתה לעזור לאנשים לפתח את יכולתם לשאת מצבים פנימיים לא נעימים כמו תסכול, אשר מוביל בתורו ליכולת חשיבה טובה יותר על עצמי ואחרים במצבים שונים. אנשים יכולים להרגיש פעמים רבות כי יש להם פוטנציאל לא ממומש או תחושה של תקיעות בחיים ובזוגיות, אך הם אינם יודעים כיצד לשנות את המצב. פניה לפסיכותרפיה בגישה דינאמית מגבירה את החיבור הפנימי של האדם לעצמו ולאחרים, ולאורך זמן מאפשרת לו מציאת דרכים חדשות ויצירתיות להתפתחות.

הגישה האינטגרטיבית

טיפול התנהגותי קוגניטיבי

מהו טיפול אינטגרטיבי?
פ
סיכותרפיה אינטגרטיבית משלבת גישות המכוונות לשינוי. אני מטפלת בגישה המאמינה בתהליך טיפולי עמוק – הגישה הפסיכו דינאמית, יחד עם גישה תכליתית ומעשית הבאה לידי ביטוי בשימוש בכלים מתוך הפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית (CBT). במהלך הטיפול אני עושה אינטגרציה בין קשת רחבה של כלים טיפוליים ומתאימה אותם באופן ייחודי למטופל בהתאם לאישיותו, לקשיים עימם מתמודד, וכן להעדפותיו מן הטיפול, ציפיותיו ובקשותיו.
בין אם הטיפול נעשה בעיקר בגישה טיפולית אחת, ובין אם הוא מערב גישות מגוונות, היכולת שלי לנוע, לבחור, היא שמאפשרת לטיפול להיות מותאם, ולכן יעיל, מעצים, ומספק יותר.

לכל התלבטות שהיא בנוגע לטיפול הינך מוזמן/ת ליצור קשר ואענה בשמחה.